74 księży zmieni swoje parafie - lista

24.06.2020 08:31:00 top 9 56278

Po nominacjach proboszczowskich, które biskup Andrzej Jeż wręczył w ubiegłym tygodniu, teraz przyszedł czas na zmiany wśród wikariuszy. Wczoraj 74 z nich otrzymało posłanie na swoje nowe parafie w Diecezji Tarnowskiej.

Poniżej publikujemy listę kapłanów, według schematu: parafia posłania, imię i nazwisko księdza, dotychczasowa parafia.

  1. Barcice - Ks. Marcin Kwiecień - Olesno
  2. Bobowa - Ks. Marek Czerwiński - Rajbrot
  3. Bochnia, św. Mikołaja - Ks. Tomasz Śpiewak - Szalowa
  4. Bochnia, św. Mikołaja - Ks. Jacek Zagórowski (penitencjarz) – Niemcy
  5. Bochnia, św. Pawła Dawid Włodarczyk Mielec, MBNP
  6. Bolesław - Ks. Mateusz Nowak - Żegocina
  7. Brzesko, św. Jakuba - Ks. Krzysztof Romański - po urlopie
  8. Brzezna - Ks. Łukasz Szczepanik - Ryglice
  9. Brzeźnica k. Bochni - Ks. Krzysztof Chwistek - Olszyny k. Jasła
  10. Czarna - Ks. Tomasz Kulig - Bochnia, św. Pawła
  11. Czarna - Ks. Witold Warzecha - Tymbark
  12. Dąbrowa Tarnowska - Ks. Marcin Kawa (2017) - Czermin
  13. Grybów Marcin Kołek Wojnicz
  14. Jasień - Ks. Dariusz Zachwieja - Mogilno
  15. Jazowsko - Ks. Mateusz Odziomek - Piwniczna-Zdrój
  16. Jazowsko - Ks. Piotr Bieś - Limanowa-Sowliny
  17. Krużlowa - Ks. Fabian Grębski - Wielogłowy
  18. Krużlowa - Ks. Roman Górowski - Nowy Sącz, św. Jana Chrzciciela
  19. Krynica-Zdrój, Wniebowzięcia NMP - Piotr Mikulski - Tarnów, Dobrego Pasterza
  20. Krynica-Zdrój, Św. Antoniego - Wojciech Maślanka - Łososina Dolna
  21. Limanowa, MB Bolesnej - Tomasz Kupiec - Szczawnica
  22. Limanowa-Sowliny - Mateusz Kaźmierek - Nowy Sącz, św. Kazimierza
  23. Limanowa-Sowliny - Stanisław Trela – Zakliczyn
  24. Łososina Dolna - Ks. Paweł Gruszka (2012) - Krynica-Zdrój, św. Antoniego
  25. Mielec, Ducha św. - Adam Cieśla - Chomranice
  26. Mielec, MBNP - Jacek Walczyk - Brzesko, św. Jakuba
  27. Mielec, MBNP - Ks. Marek Zembura - Dąbrowa Tarnowska
  28. Mielec, Trójcy Przenajświętszej - Piotr Plata - Szymbark
  29. Muszyna, św. Józefa - Piotr Zawiślak - Nowy Sącz, św. Rocha
  30. Nagoszyn - Andrzej Dernoga - Bochnia, św. Mikołaja
  31. Nowe Rybie - Paweł Łebski - Ochotnica Dolna
  32. Nawojowa - Sławomir Sosnowski - Bochnia, św. Pawła
  33. Nowy Sącz, św. Jana Chrzciciela - Łukasz Matuszyk - Rożnów
  34. Nowy Sącz, św. Jana Pawła II - Janusz Lelito - Mielec, Ducha św.
  35. Nowy Sącz, św. Jana Pawła II - Piotr Rapacz - Jazowsko
  36. Nowy Sącz, św. Kazimierza - Dariusz Dziedziak - Limanowa-Sowliny
  37. Nowy Sącz, św. Rocha - Maciej Dadał - Szczurowa
  38. Nowy Sącz, św. Rocha - Wojciech Wolak - Rzezawa
  39. Nowy Wiśnicz - Adrian Pazdyk - Szczepanów
  40. Ochotnica Dolna - Piotr Tajak - Czarna
  41. Okocim - Mariusz Florek - Zgórsko
  42. Olszyny k. Jasła - Mieczysław Smoleń - Jazowsko
  43. Podegrodzie - Stanisław Serafin - Sienna
  44. Przeczyca - Robert Ciastoń - Żyraków
  45. Przyszowa - Marcin Mastalski - Nowy Sącz, św. Małgorzaty
  46. Pustków - Rafał Żelazny- Przeczyca
  47. Rajbrot - Paweł Zawiślan - Siedliska k. Bobowej
  48. Rożnów - Sylwester Miciniak - Skrzyszów k. Tarnowa
  49. Ryglice - Łukasz Serafin - Łużna
  50. Rzepiennik Biskupi - Piotr Burdacki - Czarna
  51. Rzezawa - Piotr Dymiński - Grybów
  52. Siedliska k. Bobowej - Grzegorz Ogórek - Rzepiennik Biskupi
  53. Skrzyszów k. Tarnowa - Damian Warzecha - Pustków
  54. Skrzyszów k. Tarnowa - Dominik Furgał - Stary Sącz, św. Elżbiety
  55. Stary Sącz, św. Elżbiety - Fabian Hołyst - Górki
  56. Szczepanów - Marcin Łazarz - Niemcy
  57. Szczepanów - Mateusz Kawa - Przyszowa
  58. Szczucin - Paweł Szpunar - Krużlowa
  59. Szczurowa - Mateusz Opolski - Podegrodzie
  60. Szymbark - Michał Łukasik - Tymbark
  61. Szymbark - Jerzy Ciećko - Mielec, Trójcy Przenajświętszej
  62. Szynwałd - Dariusz Mytych - Nowe Rybie
  63. Tarnów, bł. Karoliny - Janusz Szpilowski - Grybów
  64. Tarnów, Dobrego Pasterza - Wiesław Wysowski - Nowy Sącz, św. Jana Pawła II
  65. Tarnów, Dobrego Pasterza - Wojciech Sola - Bolesław
  66. Tarnów, NSPJ - Łukasz Pietrzak - Krynica-Zdrój, Wniebowzięcia NMP
  67. Tymbark - Tomasz Wroński - Tarnów-Krzyż
  68. Tymbark - Szczepan Depowski - Tarnów, NSPJ
  69. Wielogłowy - Damian Płaza - Bobowa
  70. Wielogłowy - Łukasz Niziołek - Bochnia, św. Mikołaja
  71. Zakliczyn - Krzysztof Migacz - Szymbark
  72. Zgórsko - Krzysztof Kutek - Skrzyszów k. Tarnowa
  73. Żegocina - Sylwester Pustułka - Brzesko, Miłosierdzia Bożego
  74. Żyraków - Jakub Kulpa - Zdziarzec

W ubiegłym tygodniu Diecezja Tarnowska poinformowała o zmianach wśród księży proboszczów. Lista znajduje się tutaj: https://limanowa.in/aktualnosc...

udostępnij
Komentarze (0)
Komentarze
Nowe
Popularne
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in