Konkurs Tańca zakończył IV edycję Przeglądu MaGa! | | Gorlice.in - gorlicki portal informacyjny
limanowa.in
Niedziela, 28 maja, Jaromir, Just, Justyna, Wiktor, Jaromir
Rejestracja »

Konkurs Tańca zakończył IV edycję Przeglądu MaGa!

Trzy Konkursy w ramach tegorocznej edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z Gminy Limanowa przeszły do historii. W czwartek 18 maja odbył sie trzeci i ostatni z konkursów w ramach Przeglądu - Konkurs Tańca , a emocje były tym większe że rywalizacja w tańcu była  ostatnią szansą zdobycia punktów w walce o nagrody główne.
Podczas Konkursu Tańca w świetlicy w Starej Wsi  prezentowały sie łącznie 23 grupy taneczne w trzech kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia Konkursu dokonali: sołtys wsi Stara Wieś - Urszula Biernat oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi  - Jacenty Musiał życząc uczestnikom Konkursu udanych występów. Słowa uznania skierowali także do opiekunów grup za wkład pracy w przygotowanie do tanecznych prezentacji.

 
Występy dzieci i młodzieży oceniała 4-osobowa Komisja w składzie:
JANUSZ SZCZEPANIAK - właściciel SZKOŁY TAŃCA ,,WirDance", instruktor tańca, specjalizuje się w tańcach towarzyskich,   posiada klasę mistrzowską  w tańcach latynoamerykańskich  i standardowych,
uczestnik rozmaitych turniejów tańca, podczas których  uzyskał  najwyższe miejsca oraz dyplomy
JUSTYNA DOBOSZ -  tancerka, trenowała cheerleading, nowoczesne sztuki walki, uczestniczka wielu warsztatów i obozów tanecznych w Polsce jak i za granicą
LUDMIŁA KRZYK - instruktor Fitness, prowadzi zajęcia : Step, Dance, TBC, Pilates,  uczestniczka Międzynarodowych Konwencji Fitness
oraz z ramienia Urzędu Gminy Limanowa  - Kinga Górlińska-Leśniak

Komisja po obejrzeniu prawie 180 wykonawców postanowiła w poszczególnych kat. wiekowych przyznać następujące miejsca:
w kat. kl.0-III SP:

I miejsce - Oliwia Pałka, Maja Szyrszeń, Zuzanna Michalik, Maria Mąka, Julita Mól, Karina Mamak, Oliwia Bilska, Julia Wójcik, Zofia Kończak, Wiktoria Chudy – Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi ( opiekun: Ełła Witecka)


II miejsce - Grupa  taneczna „Promyczki”: Zuzanna Jasica, Natalia Śmierciak, Amelia Dąbrowska, Anna Ładoś, Anastazja Rusin, Magdalena Dutka, Oliwia Wróbel, Julia Wojtas, Paulina Szewczyk – Zespół Szkół w Mordarce (opiekun: Magdalena Kindlik)


III miejsce - Emilia Hasior, Julia Hasior, Martyna Mróz, Julita Plata, Amelia Sułkowska, Zuzanna Kotlarz, Milena Pulit, Sonia Kubacka, Klaudia Górska, Angelika Kotlarz – Szkoła Podstawowa w Wysokiem (opiekun: Patrycja Kruczek)


w kat. kl. IV-VI SP:
I miejsce - Grupa taneczna „Power Girls“ : Adrianna Kalisz, Kinga Raczek, Anna Raczek, Julia Górka – Zespół Szkół w Pisarzowej (opiekun: Anna Szkarłat)


II miejsce - Zespół „ADIXXX” : Magdalena Pociecha, Karolina Lupa, Dominika Wiewióra, Amelia Sikora, Anita Śliwa, Wiktoria Florek, Natalia Olesiak, Martyna Olesiak, Amelia Zboś, Kinga Poręba – Zespół Szkół nr 1 w Męcinie (opiekun: Jolanta Kurczab)


III miejsce - Zespół „Melodyjki”: Amelia Kaja, Natalia Tabak, Julia Tomczyk, Patrycja Korba, Patrycja Kruczek, Patrycja Dudzik, Laura Papież – Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu (opiekun: Agata Jaworska)


W kat. gimnazjum:
I miejsce - „Thunder Girls” : Aleksandra Piórkowska, Magdalena Dudek, Justyna Juszczak, Wiktoria Woźniak, Karolina Mucha, Katarzyna Król – Zespół Szkół w Pasierbcu (opiekun: Beata Rozum)


II miejsce - Zespół „Bad Angles”: Aleksandra Woźniak, Urszula Woźniak Wiktoria Oleksy, Wiktoria Bargieł, Dominika Rosiek, Patrycja Rosiek, Anna Woźniak, Natalia Krzak, Nicola Jawor, Zuzanna Galica – Zespół Szkół nr 1 w Męcinie (opiekun: Jolanta Kurczab)


Zespół „Diverse” : Aleksandra Starzyk, Aneta Zimirska, Anna Hybel, Marzena Hybel, Klaudia Bieda, Gabriela Kęska – Zespół Szkół w Starej Wsi II (opiekun: Wiesława Boruta)
 
Nagrody główne laureatom oraz upominki i dyplomy wszystkim uczestnikom Konkursu Tańca wręczali Wice wójt Gminy Limanowa - Marian Mąka wraz z Sekretarzem Gminy  - Markiem Ziaja oraz członkowie Komisji Artystycznej.

Obecnie trwa zliczanie końcowych punktów po  ostatnim Konkursie IV edycji Przeglądu  "MaGa" , a informacja o tym kto w tym roku został zwycięzcą pojawi się już niebawem!

Dziękujemy  uczestnikom wszystkich  trzech Konkursów  za liczny udział, opiekunom za przygotowanie dzieci i łodzieży  i zapraszamy do występów  podczas Gminnego Dnia Dziecka w Starej Wsi I w niedzielę 28 maja br.
 
Galeria zjęć z Konkursu Tańca pod linkiem: