Za nami 9. Limanowa Forrest: rekord zbiórki dla Przystani! | Gorlice.in - gorlicki portal informacyjny
limanowa.in
Piątek, 22 września, Tomasz, Maurycy, Joachim, Milana
Rejestracja »

Sport

2017-07-07 22:35:32

Za nami 9. Limanowa Forrest: rekord zbiórki dla Przystani!

Za nami 9. Limanowa Forrest: rekord zbiórki dla Przystani!
Dziewiątej edycji Forresta jak zawsze towarzyszyła zbiórka datków na Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PRZYSTAŃ im. Jana Pawła II w Tymbarku, w tym roku zebrano rekordową kwotę ponad 3 tys. złotych!

 

Trasa Forresta przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Prowadziła na "Miejską Górę" (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż - najwyższy stalowy krzyż w Polsce (2,5 x większy od tego na Giewoncie). Zawodnicy startowali całymi rodzinami. Najmłodszy uczestnik miał 3 latka, a najstarszy 78 lat. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wodę i ciepły posiłek.

 

Ponad 3000 zł. na niepełnosprawne dzieci!
 
Podczas IX Limanowa Forrest kwestowano jak co roku na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku. Gdyby nie to Stowarzyszenie, dzieci niepełnosprawne nie miałyby szans normalnie funkcjonować.
 
Dzięki Uczestnikom biegu, którzy zakupili pyszne wypieki od rodziców dzieci i członków Stowarzyszenia, które były "cegiełkami" na niepełnosprawne dzieci, zebrano dokładnie kwotę 3116,40 zł. - jest to jak do tej pory rekordowa suma na Forreście. Pieniądze te w całości przeznaczone zostaną na statutową działalność Stowarzyszenia.
 
 
 
OBCHODY ŚWIĘTA SPÓŁDZIELCZOŚCI BANKOWEJ
Bank Spółdzielczy w Limanowej i Klub Sportowy "Limanowa Forrest" po raz kolejny włączyli się w obchody Święta Spółdzielczości Bankowej i w tym roku przypadającej 140. rocznicy tego Święta.

Bank Spółdzielczy z Limanowej jak co roku był Sponsorem Strategicznym w organizowanym biegu górskim anglosaskim „Limanowa Forrest”. Ufundował m.in. finansową premię górską dla zawodniczki i zawodnika, którzy jako pierwsi wbiegli na najwyższy punkt trasy przy Krzyżu Milenijnym. Po biegu zorganizowany został m.in. quiz - konkurs z nagrodami dla dzieci i młodzieży biorącej udział w biegu o ogólnej wiedzy o Banku Spółdzielczym w Limanowej.

 

 

Na najwyższym stopniu podium w biegu głównym wśród mężczyzn i kobiet stanęła para Ukraińców: Olena Kytyca i Viocheslav Antonyuk, który był również najszybszy na premii górskiej ufundowanej przez Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Na drugim miejscu uplasowali się najszybsi Polacy: Dominika Wiśniewska-Ulfik, która dodatkowo zdobyła premię górską wśród kobiet przy Milenijnym Krzyżu oraz Adam Czerwiński. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Golbie i Krzysztofowi Badurce.
 
 

 

WYNIKI - BIEG OPEN K i M:
 
Najlepsza 10-ka wśród kobiet:
1. Kytyca Olena, Nikoluer (Ukraina) Klub Biegacza Rawicz, 32:46,69
2. Wiśniewska-Ulfik Dominika, Zabrze, Alpin Spor Team, 33:02,70
3. Golba Katarzyna, Mielec, AZS AWF Katowice/1 Second Team, 33:10,55
4. Kulka Regina, Ropa, 33:39,28
5. Byrska Sylwia, Wadowice, WKS Wawel Kraków, 36:38,21
6. Kurczab Justyna, Limanowa, 37:31,27
7. Michalik Edyta, Biała Niżna, UKS Gimpel Nowy Targ, 38:08,45
8. Pachura Kinga, Mszana Dolna, centeria.pl/goryonline.com, 38:39,22
9. Woińska-Ważydrąg Aleksandra, Kraków, 8 Baza Lotnictwa Transportowego, 38:49,53
10. Mercik Agnieszka, Przemysl, Przemyski Klub Biegacza/ IPA Region, 39:36,48
 
Najlepsza 15-ka wśród mężczyzn:
1. Antonyuk Viocheslav, Klub Biegacza Rawicz, 25:36,10
2. Czerwiński Adam, Czasław, 27:03,31
3. Bodurka Krzysztof, Nielepice, Alpin Sport Team / AZS AWF Kraków, 27:17,30
4. Pociecha Tomasz, Kryg, www.radekkleczek.pl, 28:33,54
5. Czapla Piotr, Zabrze, UKS Olimpia Zabrze, 28:56,10
6. Faron Robert, Zalesie, Salco Garmin Team, 29:17,14
7. Duliński Łukasz, Kraków, 29:36,20
8. Dudczak Michał, Rytro, UKS Budowlani\Visegrad Maraton Rytro, 29:47,26
9. Olbrych Bartłomiej, Binarowa, nastopy.pl Rynning Team/KP Biecz, 30:58,22
10. Tokarczyk Piotr, Przysietnica, 31:22,44
11. Waloszczyk Bartłomiej, Świętoszów, ULKS Bystrzyca Kłodzka/ JW2399 Świętoszów, 31:31,24
12. Kotlarz Dawid, Limanowa, KS Limanowa Forrest, 31:41,36
13. Trojanowski Krzysztof, Limanowa, KS Limanowa Forrest, 31:59,13
14. Rosłoński Grzegorz, Szymbark, Gorlicka Grupa Biegowa, 32:06,92
15. Tokarczyk Konrad, Kamionka Wielka, BDA Team, 32:27,68
 
 
WYNIKI - NORDIC WALKING OPEN K i M:
 
Najlepsza 4-ka wśród kobiet:
1. Maronska Monika, Kraków, 1:00:09,86
2. Dawiec Danuta, Tymbark, PRZYSTAŃ na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, 1:17:17,33
3. Faron Małgorzata, Janowice, PRZYSTAŃ na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, 1:17:17,59
4. Dyrda Justyna, Kraków, Mirmark, 1:35:33,76
 
Najlepsza 7-ka wśród mężczyzn:
1. Nowak Grzegorz, Czeladź, TKKF Saturn Czeladź, 51:20,59
2. Wróbel Paweł, Katowice, Grzmiące Kije, 52:15,52
3. Kopeć Mirosław, Kraków, Mirmark, 54:02,53
4. Paździora Mariusz, Wadowice, Podbabiogórskie Nordic Walking, 57:39,94
5. Kowalczyk Tadeusz, Kraków, 1:04:47,01
6. Faron Adam, Limanowa, 1:06:34,63
7. Kulczycki Jan, Gdańsk, 1:25:00,22
 
 
WYNIKI - BIEG OPEN K i M - SŁUŻBY MUNDUROWE:
 
Najlepsza 7-ka wśród kobiet:
1. Woińska-Ważydrąg, Kraków, 8 Baza Lotnictwa Transportowego, 38:49,53
2. Mercik Agnieszka, Przemysl, Przemyski Klub Biegacza/ IPA Region, 39:36,48
3. Zamora Katarzyna, Laskowa, 41:04,32
4. Skrzypek Sylwia, Jerzmanowice, 42:06,45
5. Lis Paulina, Długołęka, 47:19,55
6. Nowodworska Anna, Gorlice, 48:53,58
7. Prusak Maria, Nowy Sącz, 50:01,90
 
Najlepsza 10-ka wśród mężczyzn:
1. Olbrych Bartłomiej, Binarowa, nastopy.pl Rynning Team / KP Biecz, 30:58,22
2. Waloszczyk Bartłomiej, Świętoszów, ULKS Bystrzyca Kłodzka/ JW2399 Świętoszów, 31:31,24
3. Głąbiński Piotr, Kraków, Solne Miasto, 32:42,08
4. Filoda Damian, Ryczywół, 17 WBZ Międzyrzecz, 32:43,60
5. Buksa Tomasz, Raba Wyżna, 8 Baza Lotnictwa Transportowego, 33:13,01
6. Rembiasz Dariusz, Wielogłowy, 34:00,79
7. Ceremuga Mateusz, Orzesze, OPP Katowice, 35:05,44
8. Kazek Mateusz, Mokrzyska, KMP Tarnów, 38:06,03
9. Zaremba Łukasz, Nowy Sącz, Straż Graniczna, 38:06,93
10. Włodarczyk Krzysztof, Limanowa, Only Survivor / KPP Limanowa, 40:23,05
 
 
WYNIKI - KATEGORIE WIEKOWE BIEG:
 
K-12
1. Biernat Izabela, Mordarka, KS Limanowa Forest Limanowa, 41:50,36
2. Józkowicz Natalia, Rupniów, LKS Taekwondo Tymbark, 46:11,66
3. Lis Dobrosława, Mordarka, 50:35,29
 
Junior K
1. Osyszko Izabela, Kobyle, 42:28,35
2. Lisowska Magdalena, Nawojowa, 44:20,28
3. Dębska Małgorzata, Koszary, 45:59,13
 
Senior I K
1. Kytyca Olena, Nikoluer (Ukraina), Klub Biegacza Rawicz, 32:46,69
2. Golba Katarzyna, Mielec, AZS AWF Katowice/1 Second Team, 33:10,55
3. Kulka Regina, Ropa, 33:39,28
 
Senior II K
1. Wiśniewska-Ulfik Dominika, Zabrze, Alpin Spor Team, 33:02,70
2. Woińska-Ważydrąg Aleksandra, Kraków, 8 Baza Lotnictwa Transportowego, 38:49,53
3. Mercik Agnieszka, Przemyśl, Przemyski Klub Biegacza/ IPA Region, 39:36,48
 
Masters K
1. Pachura Kinga, Mszana Dolna, centeria.pl/goryonline.com, 38:39,22
2. Bolechowska Dominika, Rabka Zdrój, ATTIQ Team Zakopane, 39:53,04
3. Lipińska Marta, Zbylitowska Góra, 44:39,78
 
Weteran I K
1. Legutko Kazimiera, Nowy Sącz, Dolina Dunajca, 47:57,19
2. Polak Bogusława, Myślenice, 48:01,06
3. Mróz Teresa, Krynica-Zdrój, 48:38,43
 
Weteran II K
1. Wszołek Helena, Kraków, Ambasador Festiwalu Biegów, 45:36,00
2. Wiatr Irena, Dąbrowa Tarnowska, 49:17,44
3. Prymakowska Barbara, Tarnów, Sokół Tarnów, 49:44,64
 
M-12
1. Kulig Paweł, Pasierbiec, MKS Limanovia, 35:04,44
2. Bolechowski Dominik, KS Wierchy, 38:53,16
3. Hebda Tomasz, Kanina, MKS Limanovia, 39:34,89
 
Junior M
1. Dudczak Michał, Rytro, UKS Budowlani\Visegrad Maraton Rytro, 29:47,26
2. Sułkowski Rafał, Limanowa, MKS Limanovia, 32:57,19
3. Marszałek Mateusz, Jamnica, 33:54,07
 
Senior I M
1. Antonyuk Viocheslav (Ukraina) Klub Biegacza Rawicz, 25:36,10
2. Czerwiński Adam, Czasław, 27:03,31
3. Bodurka Krzysztof, Nielepice, Alpin Sport Team / AZS AWF Kraków, 27:17,30
 
Senior II M
1. Duliński Łukasz, Kraków, 29:36,20
2. Olbrych Bartłomiej, Binarowa, nastopy.pl Rynning Team / KP Biecz, 30:58,22
3. Głąbiński Piotr, Kraków, Solne Miasto, 32:42,08
 
Masters M
1. Faron Robert, Zalesie, Salco Garmin Team, 29:17,14
2. Waloszczyk Bartłomiej, Świętoszów, ULKS Bystrzyca Kłodzka / JW2399, 31:31,24
3. Kunz Tomasz, Kraków, 33:56,41
 
Weteran I M
1. Kobajło Ryszard, Gródek nad Dunajcem, S.B. ,,Pogórze'' Bartkowa, 33:44,09
2. Ślaga Dariusz, Zakopane, Skipol.pl ; TG Sokół Zakopane, 34:41,21
3. Pycia Adam, Kraków, Korona Masters Kraków, 34:44,82
 
Weteran II M
1. Gaweł Bogdan, Oświęcim-Zaborze, Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój, 36:50,54
2. Radomski Zbigniew, Bielsko-Biała, TKKF Beskidek, 37:11,41
3. Faron Piotr, Zalesie, KS Limanowa Forrest, 40:16,07
 


Najlepszy zawodnik z powiatu limanowskiego:
Faron Robert z Zalesia, Salco Garmin Team, 29:17,14
 
Najlepsza zawodniczka z powiatu limanowskiego:

Kurczab Justyna z Limanowej, 37:31,27
 


Najmłodsi i najstarsi uczestnicy:
 
Najmłodszym uczestnikiem biegu górskiego Limanowa Forrest był 3-letni Mikołaj Bakalarz z Krakowa, a najmłodszą uczestniczką 5-letnia Agnieszka Dziadoń.
 
Najstarszymi uczestnikami byli: utytułowana zawodniczka Barbara Prymakowska (73 lata) z Tarnowa.
i Zygmunt Malewski (78 lat) z Bochni.

 

*       *       *


 
ORGANIZATORZY:

Klub Sportowy "Limanowa Forrest" – Zarząd i Członkowie Klubu
Urząd Miasta Limanowa – Burmistrz Miasta Limanowa, pan Władysław Bieda
 
WSPÓŁORGANIZATOR:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa – pan Jarosław Pachut 
 
SPONSOR STRATEGICZNY:
Bank Spółdzielczy w Limanowej – prezes BS Limanowa, pan Adam Dudek
 
WSPÓŁPRACA:
- Grupa Podhalańska GOPR - Sekcja Operacyjna Limanowa
- Komenda Powiatowa Policji - KPP Limanowa
- Ochotnicza Straż Pożarna - OSP Limanowa
- Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej
- Pogotowie Ratunkowe w Limanowej
- Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej
-Zespół Ratowników Międzynarodowego Stowarzyszenia Służb Ratowniczych – International Paramedic Association, pod kierownictwem Jacka Mackiewicza z Warszawy.
-Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK

- Członkowie Klubu KS "Limanowa Forrest" oraz WOLONTARIUSZE.

 
SPIKER ZAWODÓW: Mateusz Wroński, członek KS Limanowa Forrest, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki przy Radzie Miasta Limanowa.
 
SPONSORZY i WSPIERAJĄCY:
MZGKiM Limanowa – Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, GOLD DROP Limanowa – środki czystości, VELO SPORT – odzież kolarska, biegowa i sklep internetowy, PIEKARNIA PAŃSTWA PAJORÓW Laskowa, PARTNER Limanowa – okna i drzwi, HYDROLIM Limanowa – systemy grzewcze, IMPULS Limanowa – materiały budowlane, DECOMASTER Limanowa – pamiątkowe medale i statuetki, MM – drukarnia i reklama w Limanowej, Hurtownia MIKA Limanowa – Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, INTELLECT.pl – strony internetowe, RACHMISTRZ - Biuro Rachunkowo-Podatkowe w Limanowej, JONIEC Tymbark - Producent ogrodzeń, GWARANT S.C. Limanowa – ubezpieczenia, KORAL – lody, PARAFIA pw. MATKI BOŻEJ POCIESZENIA w Pasierbcu, TESCO w Limanowej, TRANSDUO - transport-spedycja, KNAP - kominki.
 
 
CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD:
Nagrody wręczyli - Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej Adam Dudek, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, Radny Rady Miasta Limanowa Walenty Rusin, Jarosław Pachut i Jacek Palka z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa, Wiceminister Finansów i Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga (który również wziął udział w biegu), a także Zarząd KS „LIMANOWA FORREST”: prezes Klubu Andrzej Sądelski, wiceprezes Dariusz Bielak, skarbnik Jarosław Moskal, przewodnicząca komisji rewizyjnej Joanna Sułkowska, a także przyjaciel Klubu: utytułowany biegacz górski Daniel Wosik.

 

 

GALERIE I LINKI:
- TVP3 Kraków: http://krakow.tvp.pl/33066638/02072017-2130 (materiał rozpoczyna się w 11:25 minucie)
- Miasto Limanowa: http://www.miasto.limanowa.pl/pl/4906/14159/ix-miedzynarodowy-bieg-gorski-limanowa-forrest.html
- Brygada Beskidów: https://www.youtube.com/watch?v=l6IRHXZD2Fg
- Festiwal Biegowy: http://www.festiwalbiegowy.pl/album/9-miedzynarodowy-bieg-gorski-limanowa-forrest-272017#.WV85u7jiH40
- Bank Spółdzielczy w Limanowej: http://www.bs.limanowa.pl/aktualnosci/aktualnosc/zobacz/obchody-swieta-spoldzielczosci-z-biegiem-gorskim-limanowa-forrest.html
- Powiat Limanowski: http://www.powiat.limanowa.pl/pl/1631/24579/biegli-w-ix-miedzynarodowym-biegu-gorskim-pn-%E2%80%9Elimanowa-forrest-.html
- Limanowa.in: https://limanowa.in/sport;ukrainiec-zwyciezyl-w-ix-edycji-biegu-wideo,37349.html
- beskidwyspowy.com: http://www.beskidwyspowy.com/zdjecia/wydarzenia/wydarzenia-2017,90.html
- Radio RDN Nowy Sącz: http://rdn.pl/?p=133164
- Limanowa - Miasto z Duszą: http://www.facebook.com/pg/LimanowaMiastozDusza/photos/?tab=album&album_id=2009372739286378

 

 

 

Jubileuszowy X Bieg Górski Limanowa Forrest

odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę lipca, czyli 1 lipca 2018 r.

Zapraszamy!

Komentarze
Nikt nie napisał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszy!
Dodaj komentarz
2017-09-22 dzisiaj
2017-09-21 wczoraj
2017-09-20 przedwczoraj