Wybierz rodzinę w akcji Szlachetna Paczka

Opublikowano 20.11.2011 11:07:47 Zaktualizowano 05.09.2018 11:25:48
0 2081

12 rodzin z terenu powiatu gorlickiego znalazło się w bazie rodzin akcji Szlachetna Paczka. To spory sukces wolontariuszy, zważywszy, że to debiut gorlickiego rejonu w paczce.

Spośród wszystkich wytypowanych rodzin, 12 znalazło się w bazie rodzin Szlachetnej Paczki. Od połowy października przeszło 15 wolontariuszy odwiedzało potrzebujące rodziny na terenie powiatu gorlickiego. Pytali o  produkty żywnościowe, obuwie oraz odzież. Nie mieliśmy żadnych problemów w trakcie spotkań. Nasi wolontariusze spotykali się z życzliwością – powiedział w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Rybczyk, lider rejonu Szlachetnej Paczki w Gorlicach.

Gorlicki rejon może pochwalić się już pierszym sukcesem. W kilka minut po otwarciu bazy rodzin. jedna z nich znalazła już swogeo darczyńcę. Oznacza to, że na początku grudnia wolontariusze paczki przyjadą do tej rodziny z paczką.

Sama akcja Szlachetnej Paczki rozpoczęła się w sobotę 19 listopada. To jej XI edycja . Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie. Akcję można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto akcji lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć z drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji chcemy powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcję pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

Co wydarzy się w tym roku?

19 listopada o godz. 11.00 w 409 rejonach akcji w całej Polsce wolontariusze gwizdkami dadzą sygnał na przerwę i oficjalnie rozpoczną akcję

6 grudnia paczkę przygotuje Para Prezydencka

9-11 grudnia w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do włączenia się do akcji. Pomóżmy potrzebującym rodzinom z naszego otoczenia spędzić miłe święta bez zmartwień.

Źródło: własne/ Szlachetna Paczka